Wydawca treści Wydawca treści

Leśny Dzień Dziecka

Jak co roku, pracownicy Nadleśnictwa Bielsk wspólnie z Nauczycielami z Zespołu Szkolno-Oświatowego w Dubiczach Cerkiewnych i pracownikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Dubiczach Cerkiewnych zorganizowali w Leśnictwie Czechy  Dzień Dziecka. Ze względu na duże zagrożenie ze strony kleszczy, przed rozpoczęciem zabawy musieliśmy porządnie zabezpieczyć się środkami odstraszającymi kleszcze.
Na uczniów czekała gra terenowa – podchody. Na trasie młodzież musiała zmierzyć się z różnymi zagadkami przyrodniczymi. Uczniowie musieli odpowiedzieć m.in. dlaczego pod niektórymi świerkami znajdują się brązowe trocinki. Okazało się, że to kornik drukarz, który w tym roku wyjątkowo intensywnie pojawił się w drzewostanach świerkowych Nadleśnictwa Bielsk.
Po udanych podchodach przyszedł czas na nagrody – lody. Dodatkową porcję można było wygrać biorąc udział w różnych konkurencjach. Rzut gumowcem leśniczego do celu i na odległość zrobił furorę. Uczniowie mogli również spróbować swoich sił w grze na rogu i nauczyć się pomiaru wysokości okolicznych drzew. Najwyższa sosna mierzyła 37 metrów.